KOKYBIŠKŲ VESTUVINIŲ PASLAUGŲ ERDVĖ

Vestuvės užsienyje - ar tikrai geras pasirinkimas?

Vestuvės užsienyje - ar tikrai geras pasirinkimas?

Pastaruoju metu vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja. Sužadėtiniai vestuvių ceremonijai renkasi ne tik egzotinius kraštus, bet ir ne taip nutolusias Europos šalis. Socialiniuose tinkluose mirgantys kadrai iš kelionių, kai vestuvės ir povestuvinė kelionė kone sutapatinama, dar labiau vilioja tuos, kurie dar tik planuoja didžiąją savo gyvenimo šventę. Atrodo, viskas gražu ir ypatinga. Taip, kaip ir turėtų būti. Tačiau ar tikrai viskas būtent taip? Ar egzistuoja blogoji vestuvių užsienyje pusė? Visa tai šioje mūsų dienoraščio dalyje.

Nuo seno gyvuoja tradicija į vestuves pasikviesti pačius artimiausius: šeimos narius, krikšto tėvus, geriausius draugus. Neretai svečių būrį papildo ir platesnis giminių ratas, ženkliai daugiau bičiulių. O kur dar bendradarbiai, kurie, jei nedalyvaus pobūvyje, tai bent jau norės atvykti į civilinės metrikacijos skyrių ir jaunavedžius pasveikinti ten. Šiuo atveju svečioje šalyje vestuves atšokti planuojantys jaunavedžiai susiduria su gan rimta problema – išskraidinti kelias dešimtis svečių yra brangu. Net, jei sužadėtiniai gali sau tai leisti, prasideda kiti niuansai. Kelionė, pasiruošimas vestuvėms užsienyje užtrunka. Vadinasi, į šventę pakviesti artimieji bei draugai darbovietėse turės „išsikaulinti“ daugiau nei vieną ar du laisvadienius. Ne visi iš jų gali lengvai atsisakyti ir kitų kasdienių įsipareigojimų. Kuo tai gresia? Ogi tuo, jog ir taip ne kartą koreguojamą svečių sąrašą reikės dar kelis papildomus kartus keisti. Gerai, jei užsakę kambarius viešbutyje dar gerokai prieš didžiąją šventę randate, kuo juos užpildyti. Tačiau gali nutikti ir taip, jog po daugybės pokalbių telefonu suvoksite, jog dalis Jums brangių žmonių šventėje nedalyvaus, nes vestuvės užsienyje jiems – per didelis iššūkis. Papildomas stresas tokią svarbią akimirką tikrai nereikalingas, todėl, planuojantys vestuves užsienyje, svečių sąrašą turėtų apmąstyti kruopščiau nei tie, kurie tuokiasi Lietuvoje.  

Tarkime, nusprendžiate eiti paprastesniu keliu ir tuoktis užsienyje tik dviese. Juk artimieji, draugai ir bendradarbiai pasveikinti Jus galės ir sugrįžusius. Vestuvėms, kai į viešbutį atvyksta tik jaunavedžiai, yra sukurta įvairių paslaugų paketų, leidžiančių pasirinkti visas reikalingas vestuvines paslaugas konkrečioje vietoje. Pavyzdžiui, daugybė viešbučių įsirengę koplytėles siūlo fotografo, kai kuriais atvejais – videografo paslaugas, vaišes ant vandenyno kranto ir kitas smulkmenas. Tačiau yra vienas „Bet“... Vestuvinių paslaugų kokybės kriterijai, kuriais vadovaujasi viešbučių administracija, dažnai būna gerokai prastesni nei daugeliui jaunavedžių norėtųsi. Žinoma, daug kas priklauso nuo kainos. Tačiau net ir išsirinkę ganėtinai prabangų viešbutį ir vieną iš brangiausių siūlomų vestuvinių paslaugų paketų, rizikuojate patekti toli gražu ne į profesionalų rankas. Kodėl taip yra? Ogi todėl, kad Jūs rinksitės paslaugos PAKETĄ, o ne ASMENYBES, kurios organizuos ir fiksuos gražiausias Jūsų vestuvių akimirkas. Juk rinkdamiesi vestuvių planuotoją, už dekorą atsakingus pagalbininkus bei fotografą čia, Lietuvoje, Jūs su jais susitiksite, gurkšnodami kavą susipažinsite ir, kol aptarsite visas detales, kalbėsitės ne kartą. O išsiskyrus nuomonėms galbūt pasirinksite kitą paslaugos teikėją. Tuo tarpu nuvykę į pasirinktą viešbutį Jūs gausite tai, kas jau bus paruošta gerokai iš anksto. Rinksitės vieną šabloną iš kelių.

Tad neišrankūs arba tiesiog apie teikiamų paslaugų kokybę nepagalvoję jaunavedžiai, apžavėti egzotinio krašto vaizdų, galiausiai gali gerokai nusivilti. Pabandykite įsivaizduoti štai tokią situaciją: Jūs nuvykstate į pasirinktą viešbutį, jau esate išsirinkę vestuvinių paslaugų paketą, apžiūrite ceremonijos vietą, dekorą. Vaizdai lyg iš atviruko, oras puikus, nuotaika – taip pat.   Idealu. Vestuvių dieną prie Jūsų pribėga nuotaikingas vyrukas ir prisistato esantis Jūsų šventės fotografas. Jūs jį atpažįstate, juk jau matėte jį išsirinkto paslaugų paketo lankstinuke. Jis bendrauja maloniai, nevengia juokauti ir Jūs visiškai juo pasitikėdami „atsiduodate į jo rankas“. Atsiduodate ir tik vėliau, jau atslūgus vestuvių euforijai ir išvydus nuotraukas, liekate be žado. Blogąja prasme. Paaiškėja, jog Jūsų šventės akimirkas fiksavo vidutinio arba net žemiausio lygio vietinis fotografas, kuris tikrai nesuko galvos dėl savo atlikto darbo kokybės ir tikrai nepervargo ieškodamas geriausios vietos fotosesijai ar gero apšvietimo.

Tokių nekokybiškų paslaugų pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Užtenka pasižiūrėti į kai kurių Lietuvos „žvaigždžių“, kurios tuokėsi egzotiniuose kraštuose, nuotraukas. Kaip Jums toks vaizdelis: puikus apšvietimas saulėtą dieną, o jaunieji pastatyti po palme, į objektyvą atsukti standartine poza ir, maža to, jiems į akis dar „pyškinama“ su „blicu“? Tokių nuotraukų galite pamatyti net ir žurnaluose... O mes juk visi žinome, jog spaudoje publikuojamos nuotraukos, tai ne kas kita kaip „geriausi“ tokių fotosesijų kadrai. Jei jau taip, tai galima tik įsivaizduoti, kaip  atrodo tos „blogesnės“ vestuvinės nuotraukos. Tad tuokdamiesi svečioje šalyje apie fotografo „darbą“ su šviesa, jaunųjų pozomis ar tiesiog reikalingo kadro „išlaukimą“ dažnu atveju galite pamiršti, nes vietiniai fotografai dirba greitai ir pigiai!

Būtent dėl šių priežasčių vis daugiau mylimųjų, keliaujančių tuoktis užsienyje, kartu su savimi pasikviečia fotografą iš Lietuvos. Taip, taip... Būtent tą „išrinktąjį“ su kuriuo gurkšnojo kavą jaukioje lauko kavinukėje ar fotostudijoje. Būtent tą, kurio ir darbai tinka bei patinka, ir kokybė tenkina. Tiesa, tokiu atveju vestuvinė paslauga pabrangsta kelis kartus. Taip yra todėl, kad fotografas sugaišta 3–4 dienas vietoj vienos. Juk reikia laiko nuskristi į pasirinktą šalį, pailsėti, apžiūrėti ceremonijos vietą ir susirasti tinkamas vietas fotosesijai. Galiausiai pailsėti ir vėl skristi atgal į Lietuvą. Net jei fotografo nurodyta kaina ir sunkiai tilptų į nusistatytą Jūsų biudžetą, rinkdamiesi fotografą iš Lietuvos bent galėtumėte būti tikri, jog jei kokia viena kita smulkmena ir pakiš koją vestuvių dieną, tai jau tikrai nebus Jūsų fotografas, manantis, jog vienintelė „teisinga“ jaunavedžių poza priešais objektyvą – tai ta pati, kokią esat matę vestuvinėse savo senelių nuotraukose.

Kultūriniai skirtumai ne tik žavi, vestuvėms suteikia egzotikos, bet ir jas... gadina. Viena yra amžiną meilę vienas kitam prisiekti Dievo namuose, visai kas kita vestuvinius įžadus tarti pavėsinėje ant vandenyno kranto. Viena, kai sutuokia tas pats dvasininkas, kuris ir pirmąją komuniją suteikė, visai kas kita, kai vestuvių ceremonijai vadovaujantis asmuo lietuviškų vardų neištaria. Todėl vietoj sklandaus teksto vaizdo įraše girdima, kaip Maljorkos paplūdimyje stovintis liežuvį laužo: „Do you, Rae.. Reag.. gimantai, take this woman..?“. Pasitaiko, jog ir bažnyčioje besituokiantys mylimieji gerai nežino, kas ir po ko ceremonijos metu turi vykti. Tad ką jau kalbėti apie santuoką egzotiškame krašte, kur sutuokia vietinis kaimelio „vadas“ visiškai nesuprantama kalba, tik vietiniams gerai žinomais ritualais. Jūs tikrai to norite?

Tad kokia gi išeitis tiems dviems įsimylėjėliams, kurie trokšta privatumo ir nori „pabėgti“ iš sau įprastos aplinkos? Ką daryti tiems, kurie nenori „storų, didelių, lietuviškų“ vestuvių? Daugelis vestuvių planuotojų nė nedvejodami pasakytų, jog vestuvių scenarijus priklauso nuo fantazijos. Ir net storos piniginės tam turėti nebūtina. Dabar, kai civilinę santuoką įregistruoti galima ne tik civilinės metrikacijos skyriuje, bet ir tam specialiai nepritaikytose vietose, didžiąją savo gyvenimo šventę galite perkelti kad ir į nacionalinį parką, kur Jūsų lauks gėlėmis nusėta pieva, papuoštas altorius ir keliolika kėdžių Jūsų artimiesiems. Ceremonijai pasibaigus porą valandų galite mėgautis  „švediško stalo“ gėrybėmis ir fone skambančiais gitaros ar saksofono garsais. Netinka pieva? Baiminatės, jog užklups lietus? O kaip Jums santuoka vėlyvą vakarą nedidelėje senamiesčio bažnytėlėje, artimiausių žmonių apsuptyje, fone skambant arfai ir spindint keliems šimtams žvakių? Jaukus vakaras netoliese esančiame restorane ir nakvynė dviems prabangiame viešbutyje miesto centre?  Po to juk galėsite keliauti, kur tik širdis geidžia!

Nepamirškite, jog šventės atmosferą kuriate ne tik Jūs, Jūsų išrinktos vietos dekoras ir muzika. Seniai matyto draugo apkabinimas ar geriausios draugės ašara skambant sveikinimams – tai tikros akimirkos, nesuvaidintos emocijos, kurių, tuokiantis svečioje šalyje dviese gali ir pritrūkti. Tad gerai pagalvokite ar verta jų atsisakyti. Sėkmės renkantis!